Przez cały kwiecień na rurociągu wzdłuż ulicy Haberbuscha i Schielego można podziwiać wystawę prac utalentowanych polskich ilustratorów. Artyści w minionych latach tworzyli grafiki na znane schody Browarów Warszawskich, które stały się jedną z atrakcji turystycznych stolicy.
Od czasu rewitalizacji Browarów Warszawskich w 2021 roku, jedną z ich głównych atrakcji stały się siedemnastometrowe schody, prowadzące od woonerfu Haberbuscha i Schielego do placu przy zabytkowej Leżakowni. Nie bez powodu wzbudzają zachwyt przechodniów. Na schodach można podziwiać nietuzinkowe, kolorowe grafiki, nawiązujące do tradycji sztuki ulicznej. Grafiki zmieniają się kilka razy w roku. Projektują je utalentowani polscy ilustratorzy, wspierani przez Browary Warszawskie. W ciągu ostatnich lat schody były miejscem twórczego wyrazu dla kilkunastu artystów: Karola Banacha, Katarzyny Boguckiej, Dawida Rylskiego, Jana Kallwejta, Justyny Stasik, Michała Loby, Justyny Cychowskiej, Anny Rudak, Renaty Krawczyk, Martyny Wójcik-Śmierskiej oraz Karoliny Lubaszko.
- W hołdzie dla ilustratorów i ich niezwykłych prac postanowiliśmy zorganizować wystawę grafik, które dotychczas zdobiły schody. Będzie można je oglądać na rurociągu wzdłuż Haberbuscha i Schielego. Plenerowa, bezpłatna wystawa rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa cały miesiąc. Gorąco zachęcamy do wiosennych spacerów po Browarach Warszawskich i obejrzenia zarówno wystawy, jak i naszych schodów w nowej odsłonie – tym razem autorstwa Karoliny Lubaszko - mówi Milena Nawrat, rzeczniczka prasowa Browarów Warszawskich.
Zrewitalizowane Browary Warszawskie, stały się miejscem do życia, pracy i spędzania wolnego czasu. Tę wyjątkową przestrzeń miejską, która połączyła biura, bloki mieszkalne, restauracje, kawiarnie, zielone skwery i place pokochali zarówno warszawiacy, jak i turyści. Browary Warszawskie są też miejscem promocji kultury i sztuki, dlatego przyciągają wielu zdolnych artystów.
Więcej informacji na www.browarywarszawskie.com.pl