Choć wakacje już się skończyły, rozrywka w łódzkiej Fuzji nie ustaje. W kompleksie przy ul. Milionowej 6a czas na kolejne wydarzenia kulturalne i sportowe. W programie znajdą się m.in. spektakl, pokaz filmowy, maraton sportowy i dużo muzyki. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.
Teatralny czwartek
Już w czwartek, 5 września, Grupa Oł Maj Gad zaprezentuje parodię kultowego filmu „Titanic” pod tytułem „Sceny, które nie weszły”. To widowisko, pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji, pokaże, jak mogłyby wyglądać kultowe sceny z filmu, gdyby reżyserem był ktoś z wielkim ego, a kamerzysta miał wyjątkowo pechowy dzień. Widzowie będą mogli na nowo odkryć miłość Jacka i Rose, jednak w zupełnie nowym, bardziej zabawnym wydaniu. Spektakl gwarantuje świetną zabawę i dużą dawkę śmiechu. Początek o godzinie 18:00 w klimatycznych wnętrzach Kotłowni.
Filmowy piątek
W piątek, 6 września, o 20:00 tradycyjnie już w ramach cyklu TME Polówka zostanie wyświetlony „Filip” z 2022 roku. Film powiada historię młodego Polaka, który w czasie II wojny światowej ukrywa swoją tożsamość i pracuje jako kelner w ekskluzywnym hotelu w Niemczech. Życie bohatera toczy się w cieniu wojny, a jego codzienne zmagania ukazują trudności związane z ukrywaniem swojej narodowości i walką o przetrwanie. „Filip” to poruszająca opowieść o ludzkiej wytrwałości i próbie zachowania człowieczeństwa w czasach bezwzględnej rzeczywistości.
Sportowo-muzyczna sobota
W sobotę, 7 września, Fuzja zaprasza na pełen energii maraton sportowy, który poprowadzą doświadczeni trenerzy: Agnieszka Gutowić i Dominik Sochacki. Od godziny 12:00 do 13:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu wzmacniającym, który zwiększy siłę, wytrzymałość i stabilność mięśni. Następnie, od 13:30 do 15:30, odbędzie się dynamiczna sesja Salsation – połączenie tańca i ćwiczeń funkcjonalnych, które dostarczy mnóstwo radości i poprawi koordynację ruchową.
Wieczorem, o 18:30, w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera, odbędzie się koncert „Klasyka w szortach”. W programie znajdzie się „Suite for Flute and Jazz Piano Trio” autorstwa Claude’a Bollinga, niezwykle intrygujące dzieło łączące klasyczne brzmienia z jazzową finezją. Wystąpią absolwenci i pedagog Akademii Muzycznej w Łodzi: Mateusz Wojtkiw (flet), Michał Rutkowski (kontrabas), Błażej Kozłowski (perkusja) oraz Emanuel Ratajczyk (fortepian). To niezapomniane spotkanie muzycznych światów na pewno przypadnie do gustu zarówno miłośnikom klasyki, jak i jazzu.
Taneczna niedziela
Niedzielę, 8 września, rozpocznie tradycyjnie poranna sesja jogi z Lido, która odbędzie się w Ogrodach Anny (w przypadku niepogody zajęcia zostaną przeniesione do Kotłowni). O godzinie 10:00 uczestnicy będą mogli rozpocząć dzień od relaksujących ćwiczeń, które pomogą zregenerować ciało i umysł.
W południe, między 12:00 a 15:00, także w Ogrodach Anny (lub w Kotłowni – w zależności od pogody) odbędzie się wydarzenie „Techno 0%”. Wystąpi Illgal, DJ-ka i artystka konceptualna z Gruzji, której muzyka to zderzenie różnych gatunków, od elektroniki napędzanej basem, przez EDM, industrial, aż po hipnotyczne twarde bębny. Jej twórczość można było usłyszeć w wielu prestiżowych miejscach i radiostacjach na całym świecie. Wydarzenie to idealna okazja, by zanurzyć się w różnorodnym świecie muzyki elektronicznej w niespotykanej odsłonie.
Wieczorem, od 17:00 do 21:00, zapraszamy na Potańcówkę Międzypokoleniową. To wyjątkowe spotkanie, które łączy generacje, pozwalając na wspólną zabawę przy różnorodnej muzyce. Tańce, śpiewy i dobra zabawa gwarantowane dla wszystkich, niezależnie od wieku. Też dopisz może że w Kotłowni?
Fuzja zaprasza do wspólnego spędzenia czasu i czerpania radości z bogatej oferty wydarzeń, które odbywać się będą do końca września. Wstęp jest bezpłatny. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco pojawiają się informacje na temat kolejnych wydarzeń.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.