Realizowany w Warszawie, przez spółkę Echo Investment, kompleks biurowy Park Rozwoju zwyciężył w konkursie CEE Green Building Awards 2013 w kategorii „BREEAM Design Stage Assessment”.
Celem konkursu CEE Green Building Awards organizowanego przez EuropaProperty jest wyróżnienie najlepszych inwestycji z Europy Środkowo-Wschodniej, realizowanych zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami ekologicznymi.
W konkursie rywalizują projekty już posiadające certyfikaty BREEAM lub LEED, a także będące jeszcze w trakcie procesu certyfikacji. Zgłoszone inwestycje ocenia niezależne jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele branży nieruchomości komercyjnych z regionu CEE.
Kompleks biurowy Park Rozwoju powstający w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej, już na etapie projektowym, w październiku 2012 roku, otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very Good” i jednym z najlepszych wyników w Polsce - 67.83 proc.
Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach - pierwszy zakończy w I kwartale 2014 roku. Zakończenie drugiego etapu inwestycji, który rozpoczął się w listopadzie br., zaplanowano na II kwartał 2015 roku. W styczniu br. firma Schneider Electric Polska wynajęła w Parku Rozwoju 7 000 mkw. W nowej siedzibie Schneider Electric Polska pracować będzie około 700 osób.
Park Rozwoju składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia kompleksu to 32 000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji: dziedziniec z wodną kaskadą i kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami. Inwestycja biurowa Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 10. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak też do centrum miasta. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe i zajezdnia autobusowa. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska. Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci.
www.parkrozwoju.com.pl